Przejdź do treści
Adres: ul. Zamoyskiego 77 , Janów Lubelski
Telefon/Fax:15 8431420
E-mail:orwjanow@onet.pl

NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ

shadow

NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ

Na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy wybitną parę: Józefa Piłsudskiego wraz małżonką Aleksandrą. Dzięki nim mogliśmy zapoznać się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych : „Jedenasty  listopada” , „Rozkwitały pąki białych  róż” oraz „Jaki piękny kraj”.  Apel zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Na tle niebieskiej ściany fragment prezentacji zdjęć symboli narodowych.
Dekoracja przedstawiająca salonik: dwa fotele, stolik, kredens z radiem , lampa. Na krzesłach siedzą: Krystian ucharakteryzowany na Józefa Piłsudskiego i pani Kasia grająca Aleksandrę Piłsudską.
W jednym rzędzie stoją dziewczyny –wychowanki wraz z opiekunami, trzymając w ręku białą różę.  Jest to fragment tańca do pieśni „Rozkwitały pąki białych róż.
Opiekunowie i wychowanki utworzyły koło. Jest to fragment tańca do pieśni „Rozkwitały pąki białych róż.
Jedna z wychowanek wraz z opiekunem kładą białe róże . Jest to fragment tańca do pieśni „Rozkwitały pąki białych róż.
Nauczyciel wyjaśnia historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Na ścianie wyświetlane są zdjęcia przedstawiające Józefa Piłsudskiego oraz żołnierzy z pierwszej Kampanii Kadrowej.
Cała społeczność Ośrodka jako widownia. Dzieci trzymają flagę Polski. Na pierwszym planie siedzi pani dyrektor ORW Iwona Miśkiewicz-Rachwał oraz pan dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , Jarosław Lenart.
Trójka wychowanków przy pomocy nauczycieli i opiekunów gra na instrumentach muzycznych do piosenki :”Jaki piękny kraj”.
Dekoracja przedstawiająca salonik: dwa fotele, stolik, na stoliku dwie filiżanki i dzbanek. Na krzesłach siedzą: Krystian ucharakteryzowany na Józefa Piłsudskiego i pani Kasia grająca Aleksandrę Piłsudską.
Dzieci, nauczyciele i opiekunowie biorący udział w apelu stoją na tle flagi i hasła „Niepodległość znaczy wolność”
Pani Kasia jako Aleksandra Piłsudska i Krystian jako Józef Piłsudski wraz z Laurą i Mają na tle flagi .
Pani Kasia jako Aleksandra Piłsudska i Krystian jako Józef Piłsudski wraz z Adasiem , Danielem i Tomaszkiem  na tle flagi .
Drukuj

Powrót
Do Góry