Przejdź do treści
Adres: ul. Zamoyskiego 77 , Janów Lubelski
Telefon/Fax:15 8431420
E-mail:orwjanow@onet.pl

Dzień Edukacji Narodowej 2023

shadow

Dzień Edukacji Narodowej 2023

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzimy go co roku 14-go października- w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej  (1773 r.)- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. 

Tego dnia w każdej szkole pada wiele ciepłych słów oraz życzeń. Przeżywane wówczas chwile uśmiechu i wzruszeń na długo zapadają w pamięci każdego nauczyciela, pedagoga, pracownika szkoły.

Z tej okazji nasi wychowankowie przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich pracowników Ośrodka, która odbyła się
w czwartek 12 października 2023 roku.  Wychowankowie zainspirowali się książką ”Akademia Pana Kleksa”, a w postać tytułowego bohatera wcielił się pan Łukasz- nauczyciel naszej placówki. Pierwszoklasiści: Natalia i Szymon zostali uroczyście przyjęci w poczet braci uczniowskiej i po złożeniu ślubowania, stali się pełnoprawnym uczniami.

Pani dyrektor nagrodziła nauczycieli za ich zaangażowanie i wysiłek włożony w codzienną pracę na rzecz Ośrodka. Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali za profesjonalną pracę i życzliwość dyrekcji, kadrze pedagogicznej, opiekunom      i pracownikom obsługi wręczając kwiaty i upominki.

Na scenie grupa wychowanków wraz z nauczycielami, przez mikrofon wiersz mówi Igor. Wszyscy mają uśmiechy na twarzy.
Akt ślubowania wywieszony  na tablicy. Pierwszaki przybijają pieczątki własnym palcem. Tekst ślubowania czyta wychowawca.
Na scenie Pani dyrektor czerwoną kredką pasuje pierwszaków na ucznia.
Wychowankowie wraz z nauczycielami w kole tańczą do piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Wraz z dziećmi tańczy Pan Kleks.
Naczelnik wydziału Oświaty i Finansów wręcza nagrodę dyrektora, odznaczonym nauczycielom
Drukuj

Powrót
Do Góry