Przejdź do treści
Adres: ul. Zamoyskiego 77 , Janów Lubelski
Telefon/Fax:15 8431420
E-mail:orwjanow@onet.pl

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

shadow

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 1 1 listopada to ważne i piękne święto — święto każdego Polaka.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia wychowankowie Ośrodka wraz z nauczycielami przygotowali akademię upamiętniającą 104 rocznicę odzyskania wolności przez nasz kraj. Świętowanie przebiegało w następującej kolejności: odśpiewanie hymnu, recytacja wierszy „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, “Barwy ojczyste” C. Janczarskiego, taniec z flagą oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wychowankom biorącym udział w konkursie i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Na pierwszym planie stoją dwie nauczycielki ubrane na czarno. Jedna trzyma przy ustach mikrofon. W tle widać granatowe zasłony, na których widnieje napis 11 listopada Dzień Niepodległości oraz wiszą prace plastyczne o tematyce patriotycznej.
Dwóch chłopców – jeden na wózku, drugi stoi zwrócony twarzą do niego- mówią wiersz do mikrofonu. Za nimi stoją dwie nauczycielki: jedna podaje im mikrofon, druga trzyma w dłoni chorągiewkę. W tle na granatowych zasłonach widnieje napis11 listopada Dzień Niepodległości.
Dziewczynka w galowym stroju mówi wiersz. Mikrofon trzyma w lewej dłoni, w prawej – chorągiewkę. W tle widać granatowe zasłony.
Dwóch chłopców w strojach galowych stoi na przeciwko siebie. W dłoniach trzymają za końce długi pas czerwonego materiału. Obok nich stoją dwie dziewczynki również ubrane w stroje galowe. One w dłoniach trzymają za końce pas białego materiału. Chłopcy i dziewczyny falują materiałami. Za każdym dzieckiem stoi osoba dorosła, która pomaga mu. W tle widać granatowe zasłony.
Dwie dziewczynki i dwóch chłopców w strojach galowych podczas tańca wykonali gwiazdę                           z długich pasów materiału białego i czerwonego. Dzieci stoją w kręgu – dziewczyna, chłopiec, dziewczyna, chłopiec - z poprzeplatanymi materiałami. Dziewczynki trzymają w dłoniach końce białego materiału, a chłopcy końce czerwonego materiału. Za każdym dzieckiem stoi osoba dorosła, która mu pomaga, wspiera go.
Na pierwszym planie znajduje się flaga Polski ułożona z długich pasów materiału białego                                 i czerwonego, którą trzymają dzieci w strojach galowych. W tle widać wychowanków i pracowników ośrodka.
Na granatowym tle wisi sześć konkursowych prac plastycznych o tematyce patriotycznej, wykonanych w kolorach- białym i czerwonym. Każda praca wykonana jest inną techniką.
Na środku wisi największa praca: na czerwonym brystolu widać kontury mapy Polski wyklejone białymi i czerwonymi płatkami sztucznych kwiatów. Wokół mapy odbite są biało-czerwone dłonie. Obok, po prawej stronie wisi praca o mniejszym formacie. Przedstawia na białym tle mapę Polski wypełnioną czerwonym kolorem, a na niej białego orła. Pod spodem widnieje napis Polska.                         Nad tymi pracami wiszą kolejno- od lewej strony: 1) praca przedstawiająca godło Polski- orzeł biały wykonany z tekturowej rolki i odbitych dłoni. 2) Dalej praca przedstawiająca drzewo, którego pień jest czarny a konary biało- czerwone. Po obu stronach pnia drzewa widnieją napisy:                                        11 listopada oraz Narodowe Święto Niepodległości. 3) Kolejna praca przedstawia: flagę Polski wykonaną  z kulek z plasteliny oraz mapę Polski wypełnioną kawałkami biało-czerwonej słomki. Na dole pracy widnieje czerwony napis Polska. 4) Na końcu- godło Polski wykonane z białych i czerwonych piórek.
Na granatowym tle wisi siedem konkursowych prac plastycznych o tematyce patriotycznej. Na górze od lewej strony: 1) praca wykonana farbami- na białym konturze flagi Polski narysowanym czarnym mazakiem odbite są dwie czerwone dłonie a wokół okrągłe czerwone stemple.2) Obok godło Polski wykonane z białych kół origami. 3) Dalej na białym tle dwie dłonie wypełnione białą i czerwoną plasteliną tworzące flagę Polski. 4) Pod spodem największa praca- na czerwonym tle mapa Polski wykonana z białych i czerwonych kwiatów/wachlarzy z bibuły. 5) Obok godło Polski wykonane z tekturowej rolki, białych pasków papieru i białych piórek. 6) Pod spodem praca przedstawiająca na białym tle kotylion oraz kontury mapy Polski wypełnione kulkami białej i czerwonej bibuły. 7) Obok- ostatnia praca- na niebieskim tle znajdują się białe szydełkowe gwiazdki i białe pompony, pod nimi czerwone papierowe motyle.
Jest to zdjęcie grupowe. Wszyscy ubrani są w stroje galowe. W pierwszym rzędzie widać dziewczynę na wózku i dwóch chłopców- jeden jest na wózku, drugi stoi obok niego. Za nimi stoją: jedna dziewczynka, czterech chłopców i pani dyrektor. Wszyscy są rozbawieni. W rękach trzymają dyplomy i nagrody. Za nimi na granatowym tle widnieje napis 11 listopada Dzień Niepodległości.
Drukuj

Powrót
Do Góry